Rozhovor s britskou kapelou The Feud: Do Budějovic se rádi vracíme

20150423_215550Mladí a neklidní, i tak by se ve stručnosti dal vystihnout britský trojlístek The Feud. Indie-rocková kapela, která se do toho umí řádně obout, je pověstná svými ostrými beaty a chytlavými refrény. The Feud, kteří se v Čechách poprvé představili už před pěti lety na Rock for People, se sem stihli několikrát vrátit a na své cestě Českem s sebou strhli nemalé množství fanoušků. V rámci svého letošního jarního turné vystoupili v řadě českých klubů, mimo jiné také v Café Klubu Slávie, a my jsme byli u toho! Jaké jsou jejich dojmy z budějovického koncertu, a spoustu dalšího se dozvíte v našem exkluzivním rozhovoru s bubeníkem Lukem Pagetem.

 

Svrap: 23. dubna jste vystoupili v Café Klubu Slávie. Pro publikum to byl opět skvělý zážitek. Jak jste si koncert v Českých Budějovicích užili vy?

LP: Do Českých Budějovic se vždycky rád vracím, publikum je tu skvělé! Fanoušci do toho šli opravdu na plno, tančili a zpívali celou dobu. Vždycky nás ještě víc nakopne, když vidíme, jak moc si náš koncert lidi užívají.

Svrap: Máte teď nového člena kapely. Stephena, který s vámi hrál na bass kytaru, nahradil Oli Kane. Co způsobilo tuhle změnu?

LP: Stephen opustil kapelu před několika měsíci, aby se věnoval jiným věcem, takže jsme za něho museli hledat náhradu. Oliho známe už 10 let a věděli jsme, že do kapely perfektně zapadne. Takže jsme byli šťastní, když jsme mu zavolali a on souhlasil. Je pro nás moc důležité, že náš nový člen je zároveň náš dobrý kamarád.

Svrap: Už jste vydali celou řadu singlů, ale co album? Chystáte jeho vydání?

LP: Album už je hotové se vším všudy, i s přebalem a podobně. Teď už jen hledáme termín, kdy ho vydat. Brzy se dozvíte víc.

Svrap: Máte radši velké koncerty, třeba na festivalech, nebo jste spíš klubová kapela, co má ráda komornější atmosféru?

LP: Já osobně mám rád obojí z různých důvodů. Je skvělé vystupovat na velkých festivalových stagích před davy fanoušků, ale hrát v horkém a upoceném prostředí klubu, kde si s fanoušky koukáte do očí, je opravdu úžasné. V klubu vnímáte tu výměnu energie mezi kapelou a publikem. Pro koncerty The Feud je tohle typické.

Svrap: Vaše koncerty jsou opravdu nabité energií. Jak se po takovém náročném vystoupení regenerujete?

LP: Já si po každém koncertu rád dám masáž celého těla 🙂 Ne, prostě jenom relaxujem a snažíme se hodně jíst, abychom doplnili energii. Snažíme se udržovat zdraví a ve formě, abychom pak měli sílu na večerní koncerty.

Svrap: Jak se vám líbí kontakt a fotografování s fanoušky? V Budějovicích to vypadalo, že si i tuhle část velmi užíváte.

LP: Myslím si, že je hodně důležité scházet se po koncertech se svými fanoušky. Utratili svoje těžce vydělané peníze, aby mohli přijít a poslechnout si nás, takže to nejmenší, co pro ně na oplátku můžeme udělat, je sejít se s nimi. Bez fanoušků není kapela. A také je vždycky příjemné seznamovat se s novými lidmi a popovídat si s nimi. Za ta léta jsme takhle potkali řadu skvělých lidí.

Focení s fanoušky si The Feud užívají.

Focení s fanoušky si The Feud užívají./ The Feud enjoy photos with their fans.

Svrap: A moje poslední otázka se bude týkat jména vaší kapely. Proč právě The Feud?

LP: Na začátku jsme na list papíru napsali stovku jmen. Chtěli jsme, aby jméno kapely reprezentovalo naši hudbu, a myslím si, že The Feud v tomhle smyslu funguje. Znamená to být s někým ve sporu nebo bojovat s někým, což podle mého názoru celkem sedí k naší energické hudbě. A to je důvod, proč jsme vybrali právě The Feud.

Pokud jste propásli koncert The Feud v Českých Budějovicích, nemusíte zoufat. Další šanci zajít na jejich show budete mít už 4. června a ani přitom nemusíte opustit Českou republiku. Kapela vystoupí v Hradci Králové v rámci Rock for People.

Text: Terka Vlasatá

Foto: Adéla Harcubová


Interview with British band The Feud: We always enjoy going back to České Budějovice (English version)

Young and restless, it could be one of the definitions of The Feud. Live shows of this indie-rock band are loaded with energy, sharp beats and catchy refrains. The Feud performed in Czech Republic on summer festival Rock for People five years ago. Since then, they’ve returned back few times and on their journey through Czech they gained many fans. The Feud is on their spring tour, many concerts took place in Czech clubs including Café Klub Slavie in České Budějovice. How did they enjoy it? See below in our exclusive interview with Luke Paget (drums, b/vocals).

Svrap: Right now, you are on the tour including mostly clubs in Czech Republic. I had a chance to see you in České Budějovice. For audience, at least for me, it was phenomenal experience again! How did you enjoy it?

LP: I always enjoying going back to Ceske Budejovice, the audience there is great! The crowd really go for it in songs, jumping around and singing along. It makes us play that little bit hard when you see people enjoying themselves so much.

Svrap: You have a new band member, Oli Kane on bass guitar. What was the reason of this change?

LP: Well Stephen left the band a few months ago as he wanted to pursue other endeavours. So we started looking for a new bass player. We have known Oli for 10 years and we knew he would be the perfect fit in The Feud, so we were very happy when we called him and he said yes. We thought it was very important the new member of The Feud to be a good friend of ours.

Svrap: You have a lot of singles out but what about your album? Is it coming soon?

LP: The album is complete along with album cover etc and we are now looking at release dates. More will be announced soon.

Koncert The Feud v Café Klubu Slávie./ Concert The Feud in Café Klub Slavie.

Koncert The Feud v Café Klubu Slávie./ Concert The Feud in Café Klub Slavie.

Svrap: Do you like more the big open-air concerts, at festivals for example, or do you prefer performing in clubs?

LP: I enjoy both for different reasons. It is great to perform on big stages at festivals as there is lots of room on stage and big crowds, but performing in a club when it is very hot and sweaty and you can see everyones face looking at you, that is pretty awesome. You can really feel the energy in the room when you play a show like that and with The Feud energy plays a big part in our performance.

Svrap: Your live shows are loaded with energy. How do you recharge after your concerts?

LP: We like to have full body massages after shows..no..We just relax really and make sure we eat a lot to replace the energy. We like to keep ourselves fit and healthy so we can put on a high energy show every night.

Svrap: How do you like be in touch and photo with your fans? It seemed to me that you enjoyed it in Café Klub Slavie in České Budějovice

LP: I think it is very important to meet your fans after shows. They have spent their hard earned money to come and watch your band play and the least we can do is come and meet them after the show. Without the fans we wouldn’t have a band. Plus it is always nice to meet new people and talk after the show, we have met some awesome people through the years.

Svrap: And my last question goes for the name of your band. Why are you called The Feud?

LP: We wrote hundreds of names on a sheet of paper and we wanted a name that represented our music and I think The Feud works well. As it means to have a conflict or fight with someone, I feel it suits our high energy music. So that’s the reason we chose it.

Text: Terka Vlasatá

Photo: Adéla Harcubová