Slovo šéfredaktora

Tak heleďte se vobejdové, jestli si myslíte, že budete chodit na nějaký stránky, kde Vám všechno budou servírovat na stříbrným podnose, tak jste na velkým vomylu. Kdo chce tam, pomozme mu tam, takže…

Vážení čtenáři SVRAPu,

omluvte můj krátký úvodník, který se hemží slangem. Mojí snahou bylo Vás přimět číst dále, což se mi minimálně u Vás (Tebe) povedlo.:)

Založit studentský portál na JU není myšlenka nová, ale o to víc jsme rádi za to, že nám, redakci SVRAPu, se to podařilo. Založili jsme kanál, doufejme, že především informační, který by měl sloužit ke sdělování názorů a zážitků studentů JU a doufejme, že nejen jich, ale i všech co mají s univerzitou něco společného. Náš záběr je široký, proto budeme Vysoce Rozpolcený Portál, který navíc bude mít sklony kde co kritizovat a mít na věci vlastní názor, což někomu nemusí být po chuti. Proto Svrap.

K názorům a zážitkům jsem přidružili několik dalších rubrik, které jsme považovali za nezbytné, neb tvrdíme, že mezi studenty je přehršle aktivit, které jen nejsou vidět (možná, že některé bude lepší nadále skrývat). Proto kalendář studentských akcí. Pokud vykonáváte jakoukoli činnost nebo plánujete akci, o které chcete dát vědět, zahrňte akci do našeho kalendáře. Do budoucna bude dozajista možné přispívat do kalendáře bez zdržení, ale prozatím se web rozjíždí, tak mějte s kalendářem i jeho podobou trpělivost.

Dále dáváme prostor zakládajícím členům, proto se budeme hodně zajímat o kulturní dění ve městě (Bubák, Terka, Isa, Wenca), dění na univerzitě (Bára, Kuba), ale taky odívání (Markéta a Aneta) a cestování (i ten výlet do Holoubkova může stát za článek).

Pevně doufáme, že rubriky Bazar, Studijní matroš a Spolujízda (na té pracujeme) si najdou své příznivce. Já osobně už dostávám z přeplněných nástěnek v Menze osypky. Co Vy?

Svrap je nekomerční počin redakce, která si chce studium užít a usnadnit. Pokud jste nalazeni na stejnou vlnovou délku, čtěte naše články, ale především se nám ozvěte, napište vlastní článek, přidejte svoji akci, nabídněte spolužákům okopírované poznámky a nechte se od jiných svézt. My jedem taky.

Za redakci Svrapu Vojta Študent

  • Libor Grubhoffer

    Vojto, skvělé, moc se mne svrap.cz libí:-). Dekuji tuze moc a tesim se na jeho dalsi vyvoj.