Šťastné a veselé Svrapovánoce!

vanocni_svrapA je to tu zase. Davy opozdilců shánějí na poslední chvíli cokoliv, na co by se dala dát stuha a cedulka se jmenovkou obdarovaného, marketingoví specialisté se předhánějí v publikování výzkumů, o kolik stouply obchodníkům, zejména těm s elektronikou, při posledním víkendu tržby a snaží se nám, někdy až příliš okatě, podsunout, co že má být tím vysněným hitem letošních Vánoc. Připálená purpura voní na plotně, jakož i v celém baráku a z rádia vyhrává Vašek Neckář, že za okny padá, padá sníh, budou Vánoce… Prostě tu jsou zase po roce ty tradiční český vánoce. Teda až na to, že za okny praží sluníčko a je čtrnáct ve stínu.

Nebudu ale unavovat sáhodlouhými příspěvky o globálním oteplování, když je ten vánoční čas, a místo toho raději popřeji Vám všem, abyste byli na Vánoce šťastní. A ať už je to Vaše štestí ukryto v lásce, zdraví, zaslouženém klidu před blížící se bouří zkouškového období či v čemkoliv jiném, přeji Vám, aby se Vám ho dostalo měrou vrchovatou. A protože Vánoce jsou svátky všech, tak aby měli radost i makroekonomové, přeji všem i materiálně bohatého ježíška…

Zároveň Vám všem chci za celou redakci nesmírně poděkovat za Vaši přízeň. Těší nás, že občas zavítáte na SVRAP a pevně věříme, že se občas i něco nového dozvíte či Vás některý z našich příspěvků pobaví. Také Vám, čtenářům SVRAPu, děkujeme za Vaši shovívavost. Moc dobře víme, že chudák SVRAP mívá občas období, kdy se toho na něm moc neděje, a když už se něco uděje, přijde z ničeho nic lingvistická perla v podobě „gramaticky nekorektního“ článku. Vím, že těm nadanějším z Vás to rve oči a vím, že naše krásná rodná čeština si to od nás nezaslouží. Zkusíme se polepšit. I když všichni víme, jak to s těmi předsevzetími dopadá.

Nepřejeme si nic jiného, než aby byl SVRAP i v následujícím roce živým a aktivním členem nejen studentského bytí. Vašeho bytí. Abyste se na něj rádi vraceli, abyste na něm nacházeli stále něco nového a zajímavého. Aby byl součástí Vašeho života. Života, do kterého Vám ze srdce přejeme jen samé úspěchy, radosti a dobrá rozhodnutí.

 

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2016!

Za redakci SVRAP.cz

Kuba Vondruška