Stáže GLEN

Většina studentů již teď nejspíše přemýšlí kam se v příštím roce vydají do zahraničí za poznáním. Jednou z možností jak s relativně málo prostředky vycestovat do zajímavé země je jistě využití stáže či nějakého výměnného programu. Jedním velmi zajímavým programem je GLEN. Jedná se o roční cyklus globálního rozvojového vzdělávání. A co to vlastně znamená?

Zájemce o stáž musí absolvovat 3 vzdělávací semináře, pak absolvuje 3 měsíční stáž v zahraniční neziskové organizaci společně s tzv. tandemovým partnerem. Tandemového partnera poznáte právě na vzdělávacích seminářích a většinou je jiné národnosti než vy. Jedete společně na stejnou stáž a tedy alespoň s někým se trochu znáte a nejedete do neznáma kompletně sami. Podmínkou pro zapojení do projektu je věk 21-30 let, aktivní znalost angličtiny, případně jiného jazyka dle místa realizace stáže.

Grant pokryje většinové náklady na cestu a životní náklady v cílové destinaci, je možné dostat také příspěvek na pojištění a očkování. Na místě se pak aktivně zapojujete do nějakého projektu, třeba učíte děti, pomáháte s ochranou životního prostředí, pracujete s místní komunitou atd. I nějaký ten čas na cestování a poznávání místní kultury je samozřejmě také.

Stáže jsou vypisovány v listopadu, uzávěrka přihlášek je pak v lednu. Tudíž nyní je ideální čas, abyste se podívali na aktuální nabídku. V roce 2016 můžete vyrazit třeba do Myanmaru, Vietnamu, Srbska, Gruzie, Keni či Etiopie. Tak neseďte doma na zadku a využijte svůj potenciál! 🙂

HARMONOGRAM ROKU 2016

10.1.2016 uzávěrka přijímání přihlášek

18.-24.1.2016 vyhlášení výsledků prvního kola výběrového řízení (přesné datum bude upřesněno)

29.1.-1.2. druhé kolo výběrového řízení formou víkendového semináře

15.2.2016 vyhlášení výsledků druhého kola výběrového řízení

Data konání GLEN seminářů – Multipliers Training Seminar (MTS) pro rok 2016:

25.-30.4.2016 přípravný seminář MTS1, Werftpfuhl, Německo

31.5.-5.6.2016 přípravný seminář MTS2, Česká republika (místo bude upřesněno)

červenec – listopad 2016 stáž v jedné z partnerských organizací

listopad 2016 – březen 2017 ponávratové aktivity globálního vzdělávání/akční projekty

březen 2017 RENew seminář zaměřený na reflexi zkušeností a networking, místo a datum bude upřesněno