Strach a Svrap v Las Vegas

Dva šílenci, sto třiceti kilovej samojskej právník se sklonem k agresi, depresi a čuňačinkám a totálně vymydlenej doktor žurnalistiky, se s károu narvanou halucinogenů, hašiše, éteru, acidu, LSD a dalších drog na škále od jemně zvedá koutky po totální masakr, vypráví do Las Vegas, aby napsali report o slavným motorkářským závodě Mint 400. Čtěte SVRAP.cz

Proč popisovat děj bez začátku a konce,  když jsem ho shrnul v pár řádcích, nejlepší vždy byly a budou ukázky, takže sem s nimi.

Kufr auta vypadal jak pojízdná policejní narkotická laboratoř. Měli jsme dva pytle marjánky, sedmdesát pět kuliček meskalinu, pět archů s vysoce kvalitním LSD, slánku plnou koksu, a celou galeri různejch budíků, klepek, lítáků a cloumáků všech možnejch barev… a taky litrovku tequily, litrovku rumu, kartón budweiseru, půl litru čistýho éteru a dva tucty amylů.

ZABIJ TĚLO A HLAVA ZEMŘE TAKÉ

Ne! To přece nemůžu slyšet!To musí bejt těma jedama. Kouknul jsem na svýho právníka, ale ten zíral na oblohu a bylo na něm vidět, že mu mozek odplul na to tábořiště za sluncem. Díky Bohu, že tu muziku neslyší, myslel jsem si. Probudilo by to v něm rasistickej amok

To je na éteru to nejlepší – člověk se po něm chová jako nějakej vesnickěj spiťár ze starýho irskýho románu. Přichází o všechny základní motorický schopnosti, vidění neostrý, ztrácí rovnováhu a má neohebnej jazyk. Veškerý spojení mezi tělem a mozkem je úplně přerušený.

V tu chvíli jsem si řekl, že mu není pomoci. Leží ve vaně, palici plnou LSD, s nejostřejším nožem, co jsem kdy viděl, naprosto neschopnej rozumně uvažovat, a dožaduje se Bílýho králíka…”Ať to šlape!”,řval dál.”Vyhul tu svini co nejvíc! A až to dohraje k tý skvělý části, kdy si ten králík ukousne vlastní makovici, tak mi to zasraný rádio hodíš sem do vany!”

Ten bílej prášek, co mám na triku, je LSD. Neřekl ani slovo. Chytil mě prostě za ruku a začal triko cucat. (Další píseň od Beatles s názvem Lucy in the Sky with Diamonds)

To je jen ekonomika, nic víc. Tu holku nám seslalo samo nebe. Hodil jsem nefalšovanej bogartovskej úsměv, samý zuby…Do prčic, jsme skoro na mizině! A Ty zatím sbalíš nějakou bláznivou kulturistku, která nám může vydělat tisícovku denně…Počítám, že by zvládala čtyři najednou. Sakra, kdybysme jí drželi sjetou acidem, tak to dělá víc než dva tácy denně, možná i tři.

Smrt. Počítám s ní najisto. Připadalo mi, že mi ani plíce pořádně nefungujou. Potřeboval jsem umělý dýchání, ale nedokázal jsem otevřít pusu, abych mu to řekl. Umřu. rovnou tam vsedě v posteli, neschopnej pohybu…no, aspoň to nebolí. Njespíš za pár vteřin ztratím vědomí a pak už to bude stejně jedno

Fear and Loathing in Las Vegas by Hunter S. Thompson