Studentský klub Kampa zahájil provoz

Studentský klub Kampa

Studentský klub Kampa

Studentský klub, o jehož vzniku se mluvilo již od roku 2013, se v pátek 16.9. oficiálně otevřel pro veřejnost. Univerzitní kampus tak obohatila další budova a univerzita pokračuje v trendu modernizace a inovace. Mezi prvními zvědavci, kteří vyrazili na páteční otvíračku, samozřejmě nechyběl ani Svrap. A jaké jsou první dojmy?

Výstavbu studentského klubu zaznamenali asi všichni, kdo se alespoň jednou za čas vyskytují kolem vysokoškolských kolejí a všichni určitě taky byli zvědaví na výsledek. Budova navržená architektem Janem Dvořákem se nese v duchu „betonové elegance“, která na mě osobně působí studeným a tak trochu nedokončeným dojmem. Jednoduchý design jednopodlažního objektu ovšem skýtá hned několik výhod, mezi které patří především bezbariérový přístup a rozlehlý zastřešený prostor ideální pro venkovní posezení. Budova se skládá ze dvou funkčně oddělených částí, z níž jednu tvoří samotný klub a druhou zabírají administrativní prostory.

Za barem.

Za barem.

Kultura pro všechny

Ostrov zábavy uprostřed univerzitního kampusu – takové je motto Studentského klubu, ke kterému se odkazuje i jeho název Kampa a kterému by chtěli provozovatelé dostát nejen dobrým pohoštěním, ale také kulturním programem. Provoz studentského klubu má vedle jiných na starosti Petr Znoj, jehož jméno je spojené s budějovickou kulturní scénou už nějaký ten pátek. Petr se podílí například na organizaci Budějovického manifestu nebo na festivalu pouličního umění s názvem Buskersfest. Je tedy už dopředu jasné, že kulturní náplň klubu bude mít na čem stavět. Kromě toho chtějí provozovatelé dát prostor při sestavování programu také samotným studentům a vůbec komukoliv, kdo by se chtěl na poli kulturním nějak realizovat. Cílem by pak mělo být propojení městského světa s tím studentským v kampusu, které do teď fungovaly spíš odděleně.

Vnitřní prostory klubu jsou nekuřácké.

Vnitřní prostory klubu jsou nekuřácké.

Tekuté dobroty

Co se týče sortimentu, bohužel toho zatím nemůžu příliš hodnotit, protože konečný nápojový lístek je pravděpodobně ještě v procesu zpracovávání. Alespoň částečnou nabídku nápojů si návštěvníci mohli přečíst na černé tabuli za barem a pro mě byla první volba jasná – pivo Čtyrák z produkce nového minipivovaru Zemědělské fakulty. Jenže už hodinu a půl po začátku otvířačky pivo nebylo, a tak jsem se musela spokojit pouze s ochutnávkou kávy a vína. Oboje ale bylo lahodné a na oboje si do klubu ráda zase zajdu. Je dobře, že se provozovatelé vydali cestou kvality a ne kvantity. Pozitivní je také to, že je klub nekuřácký a má celkem uspokojivou kapacitu míst k sezení: zhruba 70 míst uvnitř a 30 venku. Kuchyň Kampa nemá, ale bude nabízet sladké i slané zákusky a v létě určitě i nějaké ty mňamky z grilu.

Venkovní posezení.

Venkovní posezení.

A co dál?

Celkově vzato se mi první návštěva v klubu zamlouvala, i když bylo znát, že některé věci ještě nejsou úplně vychytané. Ale na to má Kampa ještě čas a díky tomu, že se veřejnosti otevřela už v pátek, budou mít návštěvníci i provozovatelé možnost otestovat si jeho provoz ještě před začátkem semestru. Ostrý start pak přijde 3.října, kdy se bude konat semestrová otvíračka pro studenty.

Text a foto: Terka Vlasatá