Sun is shining aneb něco barvitého na začátek

dredy_jsou_proste_sexy!Jak jsme slíbily, tak činíme a přinášíme první, pro tentokrát celkem svěží jarní vánek, který, díky bohu, není ničím cítit (máme na mysli styl oblékání, nikoliv osobu samou). A Who Shot the Sheriff? Slečna Jana z Českých Budějovic, kterou můžete potkat v prodejně jednoho nejmenovaného mobilního operátora v jednom nejmenovaném obchodním domě (reklamám třikrát hanba!). A která se s námi zcela dobrovolně a zcela bez příkras podělila o svůj náhled na módu ulice.

HC pohledem Jany
Tákže… co se týká oblékání nejen dnešní mládeže, myslím, že jsou na dnešní dobu lidé velmi konzervativní, což je škoda. Zástupci různých věkových kategorií chodí oblékaní naprosto obyčejně, kde obyčejně berte, jako negativní výraz! Samozřejmě jsou zde výjimky, kdy jedinci svou extravagancí občas (a asi i nechtěně) zastírají své pohlaví. Mám na mysl vyznavače stylu, pro mě NESTYLU, emo…

Rubrika-HC-4-768x1024

Doplňky jsou nezbytnost. Ale všeho s mírou!

Jany HardCore: Vídat děvčata, která mají kolem očí 2 cm silný černý pruh, kterému říkají make-up a ke kterému (už tak silně bijícímu do očí pro svou umělost) mají většinou neuvěřitelně zašmodrchané vlasy. Sama mám dready, a mám ráda, když se lidé s vlasy nebojí experimentovat, ale zase všeho s mírou. Pokud potkám takovouto kombinaci „něžného“ líčení s černým oblečením bez tvaru, nevím, jestli se ve mě vzpouzí vztek, nebo slitování. Na druhou stranu nevím, co je horší, jestli podobné „styly“, nebo slečna nosící (snad) oblečení po starší sestře, která ho odložila ještě v dobách mládí Sagvana Toffiho.
Slečny „drsňačky“, „technařky“, „skategirl“ a jim podobné, by si měly uvědomit, že nosit dvě o tři čísla větší mikiny, fidelku, kapucu přes hlavu a otrhané maskáče moc parády nenadělá. V těhle případech mi chybí ženskost. Což je škoda. Ale chápu, že tímhle obdobím si asi projde skoro každá z nás (nezbývá než souhlasit pozn. redakce). Na druhou stranu drsňáci, kteří mají rozvázané kanady, ušmudlaného bombera (nejlépe rozepnutého při třeskutých mrazech a naopak při prvních jarních i letních teplotách jsou zahaleni, jako kdyby skrývali těžkou kožní nemoc), taky nepůsobí zrovna sexy. Ale jak jsem již říkala, z takovýchto období většinou, díky bohu, všichni vyrostou.

Jany Haute Couture: Není nad pěkné kalhoty, níže položené, nějaké ty tenisky (krom těch od prestige), tríčo, které občas vyrýsuje tělo a strniště. Huráá, pěknej chlap je na světě! (chlapci by si měli vzít k srdci pozn. redakce). Myslím, že se mladí relativně snaží odlišovat od davu, ale v dnešní době je to problém, protože města špikují velkoobchodní řetězce s oblečením na jedno „brdo“, nebo s hrůznými kousky, které cenově odpovídají kouskům z ulice Pařížské, což je pro legálně vydělávající problém. Není nad to občas zavítat do sekondhandu, kde se čas od času dá ulovit parádní kousek.
Inu, přála bych si, aby se mladí nebáli odlišovat, ale vše se soudností (mám na mysli již výše zmiňované, ale třeba i soudnost, co se týká tělesných proporcí. Není pravidlem, že nejupnutější sukýnka je vždy lahodná oku. Zvlášť, když slečna svou váhou odpovídá jejím dvěma kamarádkám).

Rubrika-HC

Sličná Jana z Českých Budějovic pózuje pro rubriku HC

Jana dohledem Markéty:
Jelikož s Janou v hodně věcech souhlasím, odpustím jí i ty rifle, které pro mě ale představují jeden z těch akceptovatelnějších typů, tzn. bez různých „vyšisovaných“ částí, bez roztrhání, bez nápisů nebo podobných šíleností, naopak dobrá barva a nepostradatelné žluté prošívání! Celek hodnotím kladně, dokonce, i když zde nejsou žádné puntíky a proužky a černé je minimum. Kvituji především kombinaci barev na bundě (dokonce mi po čase došlo, k čemu odkazují!). Dále závidím, tedy vlastně chválím kabelku, která je velmi originální a stylově koresponduje s celkem. Spona na pásku a řetěz dotváří dojem „zlobivé holky“. Jen pozor na další doplňky! Více jich by už působilo dojmem přeplácanosti. Nad čím se ale rozhodně rozplývat nebudu, jsou boty, které mi přijdou tak nějak „pubertální“. Moc barev, velké logo. Kazí mi dojem harmonie, takže Jani, příště to zkus třeba bosa!:)
Ještě nutno dodat, že zrzavé dredy jsou… jak to jen říct česky? Sexy!:)

Rubrika-HC-2-1024x768

Kabele patří pochvala. Skvěle doplňuje celek.

Jana nadhledem Anety:
Jakožto zástupce strany méně pohodlného módního stylu – „silonky vítejte v mém šatníku a nikdy ho neopouštějte“ – mávám bílou vlajkou. Nebo v tomhle případě spíš barevnou. Pozor! Neplést si s tou, co vlaje nad nespočtem amsterodamských podniků. Ta přijde na řadu někdy příště. Líbí se mi, jak Jana vkusně (!) dokázala, že i vyznavač-ka kultury Boba Marleyho může vypadat hezky žensky. A to, prosím, i ve zcela odlišném klimatu, než je to jamajské. Za úplně největší redemption si směle troufám označit čapku. Taky chci takovou! Závěrem už snad jen říci, že pokud se Jana sluní na okolí tak sympatiky, jako nám na fotoaparát, může si dovolit s naprostou parádou proplouvat po ulicích Budějovic oděna i v konopném pytli.

za článek jsou odpovědny,
Markéta Veselá a Aneta Simůnková