Svrap slaví 1. narozeniny. Kdo se Svrapem poletí letadlem?

narozeninyMilé Svrapočtenářky a svrapočtenáři,

            jménem celé redakce Vám všem chci poděkovat za Vaši přízeň v roce 2013. Jak jste snad poznali z hlavní strany, Svrap.cz oslavil první rok své existence a to už je pořádný důvod k oslavám, neboť kdo by čekal, že se prokoušeme tak daleko.

Pokud nás nesledujete od počátku či neznáte někoho z redakce přímo, dozajista Vás překvapí, že nejsme profesionální tým zabývající se čistě jen tvorbou webových prezentací, není nás 25 redaktorů, 5 korektorů, 12 fotografů a 14 IT administrátorů, kteří by se každý den starali o přísun čerstvých a žhavých novinek ze světa sportu, kultury, vědy&techniky, Haute Couture a nešvarů nejen na univerzitě, ale především ve společnosti, které nás trápí ze všeho nejvíce.

            Přesto se nám daří držet Svrap.cz vysoko, převysoko, až u nebeských výšin a proto už se nám párkrát zatočila hlava a spadli jsme až na dno, do marastu všedního života, kde jsme se najednou ocitli opět mezi tou nejnuznější spodinou. Jsme kutil, fanynka, mindrák, optimista, kráska, zarputilá, nadaná, chytrá, nepatrná, jsme vidno i jasno, jsme blaho i blahobytno, jsme svrap.cz. Nejsme chytrost, blahosklonnost, blbost či bláhovost.

            Svrap.cz je tu rok, za tuto krátkou dobu se nám podařilo sepsat 160 příspěvků (chápej článků, které stojí úsilí), některých povedených, některých ještě více, dokázali jsme přetrpět několik virtuálních, mezilidských i vnitřních útrap, někdo nás opustil, někdo se přidal, někdo o tom přemýšlel, někdo ne, ale většina hnula pomyslným prstem a postrčila Svrap o kousek dál.

            Jsme nadšenci, kteří ve svých volných chvílích nejen nečinně leží a babrají se ve svých problémech, ale zároveň kouknou ze svého úkrytu často ven, kde je svět, kde leží příběhy, cesty, dálky, nešvary, špatní i dobří lidé, tam se rádi uchylujeme a tam čerpáme naši energii pro Svrap. Každý by měl, většina nechce, každý by chtěl, málokdo udělá. Otevřme naše skořápky, ulity, schránky, rozhlédněme se po světě a řekněme, co nás trápí, co nás štve, co chceme změnit nebo naopak co nás těší,  co je milé, co nás baví. To je účel Svrapu, vyjádřit se, umět se vyjádřit, chtít se vyjádřit. Vyjádři se, nečinně nestůj a něco udělej.

Literární soutěž Wency Luky

            Abychom jen netlachali a povznesli Tvé myšlenky výš, vymysleli jsme pro Tebe, milý čtenáři, malou Svrapí soutěž. Chceš vidět maličký český svět z ptačí perspektivy, chceš se povznést nad problémy všedního dne a vše pozorovat z nadhledu? Pak Svrapí redakci pošli krátký příspěvek, vyjádři se, někde začni a později skonči. Vyjádři se k něčemu, čemu rozumíš, nerozumíš, chtěl bys rozumět, dohledej si, nauč se a napiš na [email protected]. Dáme Ti jeden mantinel, který se sluší, minimálně jedna normostrana a přidej i nějakou fotografii, každý jich máme dost. Konec soutěže jest dvacátý den v březnu. Pak si redakce sedne k lahodnému moku, přečte si Vaše příspěvky, články, úvahy a kritiky a první tři autoři poletí! Poletí jednomotorovým letadlem se zkušeným pilotem a z výšky uvidíte krásnou Šumavu, malebné jihočeské vesničky, českobudějovické náměstí a pokud bydlíš v Jihočeském kraji, tak i svůj dům. Co by sis přál víc?…Začni!

Za svrapí redakci Vojta Študent

Edit 18.2.: Pokud se této Svrapí soutěže chcete zúčastnit, Vaše příspěvky mohou být jak úvahy, osobní názory na aktuální dění, reportáže, rozhovory, ale v neposlední řadě samozřejmě i klasické články o všem možném apod. Posuzovat budeme literární kvalitu příspěvku jako takového, originalitu, nápad a samozřejmě i téma – jsme studentský portál a snažíme se publikovat články, které zajímají studenty. Příspěvky prosím zasílejte na adresu [email protected] nejdéle do 20.3.2014 23:59 a v e-mailu uveďte, že posíláte příspěvek do literární soutěže Wency Luky. Svrap si vyhrazuje právo zaslané příspěvky publikovat na stránkách svrap.cz, samozřejmě s uvedením jména autora 🙂 A co se týká případné výhry, vážně to není sranda:)

Edit: 26.2.: Tato soutěž je zároveň podporou bohulibé aktivity Literatura žije. Více na stránkách SVRAPu!