SVRAPÍ MAJÁLESOVÝ SPECIÁL

svrap_majalesovyProč sedět doma na zadku, když se nadšení budějovičtí studenti rozhodli uspořádat již 11. ročník budějovického majálesu, který zve akční koktejl akcí, ze kterého si vybere opravdu každý. Majáles potrvá celý týden a SVRAP.cz Vám přináší výcuc pozvánek, které nesmíte opomenout. Jdeme na to!

Úterý

17.30 – Kredance – Ladislav Zibura – chlápek, co došel pěšky z Budějovic do Říma. Přijďte si ho poslechnout do Kredance, povypráví o své cestě na kole do Dánska a zpět.

norway today 19.30 – Malé Divadlo – “Nezabíjím se každej den, sakra. Chci, aby to bylo dobrý.” Jak to vypadá, když se dva příslušníci současné online generace rozhodnou spáchat sebevraždu?

 20.00 – QUIET – mladá kapelka z Budějovic, která Vás příjemně rozparádí. Jsou hezký, maj hezký nástroje a hezky se na ně kouká. a taky umí hrát a zpívat:). Takže hopsa hejsa do MC fabrika.

Středa

16.00 – Majálesový běh – sraz na Sokolském ostrově. Pojďte se zrelaxovat a připravit se na další den, který bude narvaný akcemi. Lehký výklus, žádný stres, to bude Majálesový běh.

 peru17.00 – Na cestě po Peru – a z Majálesového běhu si doběhněte do Slavie, kde náhlednete do magické země Inků – Peru. Záhadné obrazce v Nazce, Colca Canyon nad kterým se vznášejí obrovští kondoři andští, bájné jezero Titicaca, hlavní město incké říše Cuzco, posvátné Machu Picchu, divoký prales v Amazonii. O těchto i dalších zajímavých místech vám promítnou fotografie a povyprávějí Nikol a Adam Langerovi.

 18.00 – 22.00 –  Máme pro Vás jednu radu. Pro tento den a tyto hodiny si sundejte sluchátka  a jděte na Sokolák do majálesového stanu. Nabídka tam totiž bude pestrá  kvalitní.

 18.00 – Pošťák Jim – extravagance v muzice i vystupování. Nenechte si ujít kapelu známou z budějovické klubové scény

 19.00 – The Duffs – Hlavní inspiraci nasává z anglické rockové scény a lacinýho pivka z místní putyky!

 20.00 – JUNOST – Nechte se pohltit saskou indie-rockovou skupinou.

 21.00 – Preglow – Psychadelickoelektronická hudba této kapely se vám nezapomenutelně vryje do paměti

Čtvrtek

grooVe čtvrtek si můžete po městě chodit kudy chcete, protože akcí bude stále přehršle, nicméně SVRAP.cz pro Vás má plán – nechoďte nikam jinam než do Highwaye 61, kde to rozbalí od 18.30 do noci 5 ale opravdu vykutálených hudebních těles. Budete se pohupovat do rytmu Línýho kvartetu (18.30- 19.30), poznáte s jakou lehkostí a profesionalitou se dají hrát světové pecky v podání kluků z Groovin High (19.30 – 20.30), roztančí Vás do běla Oranžáda (20.30 – 21.30) a v předzvěsti Manilla Joe (22.30-?), vás dozajista mile překvapí v one man show Jakub Vančura (21.30-22.30). Neřeš, přijď!

Pátek

budejovicky majales (6)V pátek už opravdu nemá cenu odcházet ze Sokolského ostrova, možná tak na průvod, ale pak honem zpátky, protože program je našlapaný až po střechu a Vy si můžete užít perfektní jednodenní open air v režii Majálesáků. Nemá smysl vyjmenovávat všechny hvězdy a hvězdičky, které si tu zahrají, pro více info jděte na stránky Majálesu, ale půjde především o tom dorazit a užít si jeden z opravdu vydařených neziskových festivalů, které si kladou za cíl město oživit a probrat ho z té šedivé denní letargie, kterou České Budějovice často trpí! Ať  žije Majáles!!!