The Southern Blues Kings zahrají na Včelné!

boty a logoV tento čtvrtek 7. května v kulturním domě ve Včelné zahraje anglická kapela The Southern Blues Kings společně se sestrami Stupkovými, alias The Moonbeans v rámci svého českého turné. Půjde o ojedinělou možnost nechat na sebe dýchnout náladu 30. a 40. let minulého století, kdy Ameriku zaplavila vlna nových hudebních stylů dnes již známých jako swing & jump blues.

Pro The Moonbeans to bude po roce a půl první koncert v České Republice, polovina kapely koncertuje v  Anglii, kde si našla také bubeníka. Pro The Moonbeans, ale také pro diváky to bude, světová premiéra. Ukáží se v původním složení, které znáte, ale navíc s nimi zahraje také anglický bubeník Terry Mabey.

moonbeansKapela The Southern Blues Kings vznikla v roce 2013 spojením čtyř profesionálních muzikantů, kteří s hudbou procestovali kus světa. Během své dlouhé hudební kariéry měli možnost hrát i nahrávat se spoustou světových muzikantů, jako jsou například: Ritchie Blackmore, Johnny Cash, Roy Orbison, Cliff Richard, Dusty Springfield, Ian Gillan, Dan McCafferty, Bonnie Tyler, Paul Rodgers a spousta dalších. Bubeník Terry Mabey vyšplhal v 60. letech se svojí kapelou James Royal Set až na první příčky anglických hudebních žebříčků se songy „Call My Name“ a „She’s About a Mover“. Dalšími členy jsou Jim Leach (zpěv, foukací harmonika), Tony Bell (zpěv, elektrická kytara) a Tomáš Široký (kontrbas), rodák z Plzeňska nyní žijící v Anglii.

01„Koncert všech smyslů“ to bude proto, že kromě poslechu a tance budete moci během akce povečeřet stylové americké steaky provoněné speciálním kořením a ochutnat nějaký americký drink z kuchařského studia kulináře Petra Stupky. Chytlavá muzika společně s výborně zahranými hudebními party a stylově oblečenými muzikanty diváka nenechá ani chvíli v klidu, donutí ho prožít celý koncert na tanečním parketu. Celá akce začíná v 18 hodin a 18 minut.

 

poslechněte ukázku a doražte !!! 

 

ČLENOVÉ KAPELY THE SOUTHERN BLUES KINGS

 

TERRY MABEY – bicí Terry je živoucí legenda! V 16ti letech založil svoji první kapelu společně s Ritchiem Blackmorem. Procestoval Evropu a nahrával desky s muzikanty těch nejzvučnějších jmen – například: The Walker Brothers, Dusty Springfield, Johnny Cash, Roy Orbison, Carl Perkins, Gene Pitney, Gene Vincent, Cliff Richard, Ronnie Wood a další. S jeho kapelou The James Royal Set slavili také úspěchy v předních britských hudebních žebříccích. Nekompromisní, přesto citlivý a profesionální rytmický základ je zaručen!

JIM LEACH – foukací harmonika, zpěv Je ovlivněn bluesovými velikány jako Rod Piazza, William Clarke, George Smith a další. V minulosti působil jako frontman v britských Tuffenuff spolu s Chrisem Corcoranem. Poté hrál spoustu let po boku Mike Thornea a Jeffa Cartera. Jim udává směr The Southern Blues Kings skvělým výběrem skladeb, které jsou jako stavěné na jeho špičkovou bluesovou techniku a jeho přirozené cítění amerických západních stylů.

TONY ‘T Bone‘ BELL – kytara, zpěv Pochází z jihoafrického Durbanu, kde se stal ve svých 16ti letech profesionálním muzikantem a především si zde osvojil latinsko-americkou a jazzovou kytaru v The Eduardo Jamie Trio. Během svého života se nechal ovlivnit také hudbou The Beatles, Rolling Stones či Jimmi Hendrixem. Po emigraci do Velké Británie hudebně působil na výletní lodi a alternoval v množství britských kapel. Dnes jeho virtuózní bluesová kytara dělá z The Southern Blues Kings něco zcela výjimečného.

TOMÁŠ ŠIROKÝ – kontrabas Vystudoval klasickou hru na kontrabas na Konzervatoři v Českých Budějovicích. Během studií si prošel mnoha styly v různých lokálních kapelách. Nejdelší hudební období strávil ve folkové Bonsai č. 3. S orchestry procestoval různé kouty Evropy a zahrál si na pódiích po boku muzikantů jako Ian Gillan, Dan McCafferty, Bonnie Tyler, Chris Thompson, Steve Augiery, Marc Storace, Eric Bazilian, Paul Rodgers. Po přesunu do Velké Británie stále hraje v kapele The Moonbeans a v loňském roce uspěl v konkurzu na místo kontrabasisty právě do The Southern Blues Kings.

Vojtááá Študent