Univerzitní votvírák versus Back to School

krysyTak jsem si přečetla, že se začátkem semestru omladila budějovická populace o 17 tisíc studentů. A já si říkala, proč se nemůžu tím davem probojovat ani těch pár desítek metrů do menzy na kus žvance. 17 tisíc je holt 17 tisíc a někam se ti lidi nacpat musí. Pominu-li ale tyhle tlačenice a fronty nejen v kampusu univerzity, ale v celém městě, příliv studentů Budějovicím jenom prospívá. Blahodárný vliv má mimo jiné taky na budějovické kulturní dění. Příští týden se na nás přímo v areálu JU chystají hned dvě velké hudební akce. Ve středu se v rámci vítání prváků koná Univerzitní votvírák a ve čtvrtek otevírá nový semestr Back to school. Který festival podpoříte vy?

Oba festivaly letos shodně pořádají 3. ročník. Oba se budou konat v areálu kolejí JU. Oba chystají šťavnatý hudební program. A oba jsou zdarma. Ale pozor! Každý je tak trochu z jiného těsta. Zatímco Back to School je celorepubliková záležitost, kde vystupují komerčně známé kapely, a který je pod záštitou T-mobilu, Univerzitní votvírák mají v režii především studenti Přírodovědecké fakulty a jedná se spíš o příjemné setkání studentů po prázdninách u piva a kytary za účelem zasvěcení biologů nováčků.

Letošní ročník Univerzitního votvíráku se nese v duchu motta: „Slezte z balkónu krysy líný.“ A abyste si nemysleli, že vás organizátoři chtějí tahat z tepla kolejních pokojů jen tak, čtěte, co všechno pro vás chystají: nějakou tu muziku, studené pivo, horký svařák, jednu Toitoi, dva stany a jedno pódium. No není to velkolepá nabídka? Navíc prváci, kteří se prokáží indexem, mají pivo nebo svařák zdarma. O hudební zábavu se konkrétně postarají kapely Oni, Buď a Nebo, Mons Pubis, Akia v čele s děkanem PřF Františkem Váchou a EpyDeMye. O to ostatní se určitě postará alkohol. Votvírák začíná už v 16:00, tak přijďte včas.

subheader

Pokud byste ještě byli po středě kulturně nevyžití, festival Back to School je na programu hned druhý den. Akce se koná pod záštitou děkana ZF JU prof. Ing. Miloslava Šocha, CSc. a z kapel se můžete těšit například na Dirty Blondes, UDG nebo Horkýže Slíže. Kromě hudebního programu pro vás bude připravený také program doprovodný. Většinou se jedná o komerční nátlak T-mobilu, ale pokud jste soutěživý typ, můžete si odnést Smartphone nebo zážitek v podobě Meet and Greet s kapelou Horkýže Slíže.

Tak si zahájení nového semestru užijte co možná nejvíc kulturně a muzice zdar!

Text: Terka Vlasatá

  • peťulína

    Jasnačka. Votvírák je supr. Boží lidičky a supr kapely:)

  • Pařík

    Rozhodně Votvírák! I když už dávno nemám prváckej index