…útok do vlastních řad

image011Včera, tedy 11.12. 2013 proběhl na půdě Filozofické fakulty v pořadí již třetí Artmark, trh s uměleckými předměty, kde bylo možno zakoupit šperky, tašky, přáníčka, ale i keramiku či zajímavě pojaté příbory a mnoho dalšího. Hemžilo se to tu nakupujícími takřka celý den a na mě konečně dýchla i Vánoční atmosféra i díky výborným perníčkům…nutno doplnit, že to jistě nebyl poslední Artmark!!!!

A jelikož už jsem dlouho nepřinesla žádnou „modní oběť“, doufala jsem, že zde nějakou ulovím…jenže každý se cuká a nechce se příliš dobrovolně nechat „zdrbnout“ a ještě se dokonce nechat vyfotit a vyvěsit na internet! Nemyslitelné! A tak mi nezbylo nic jiného, než jít příkladem. Takže dnešní módní obětí jsem já sama a musím podotknout, že jsem se nijak dopředu nepřipravovala (to bych se upravila rozhodně lépe).

 Dovolte mi tedy, abych vám představila sebe sama:

Markéta (27), momentálně žijící v Praze a dojíždějící do Budějovic na školu, kde studuje českou literaturu. Živí se jako redaktorka/editorka a je rovněž hrdou redaktorkou Svrapu (čímž není myšleno její zaměstnání, ale koníček…když se mezi psaním článků nudí, píše pro změnu články pro svrap a graficky si pohrává i s M.O.S.T.e M.:)

 Začněme tedy od hlavy…

image001

Úpravě vlasů tedy mohla dotyčná věnovat více času a vynalézavosti, rozčepýřené dlouhé háro nevykazuje známky nějaké snahy po účesu (neom

louvá ji ani to, že vstávala v půl 5 a v tomto účesu se nejlépe spí v autobuse).

 Líčení a doplňky zvolila vcelku nenápadné…je znatelná absence šperků

, můžeme si povšimout pouze naušnic tzv. plugů, které jsou vyvedené v černobílé barvě a celek tak nenarušují. Pozornost naopak upoutá červená peněženka, kterou drží dotyčná v ruce, příliš křiklavá barva je v přílišném kontrastu s barevnými legínami, s kterými navíc barevně absolutně nekoresponduje (kombinace červené a růžové je snad ta nejhorší, která se může vyskytnout).

Černé minišaty zcela splývají s delším svetrem, takže vršek celkově působí nepříliš zajímavě a tak trochu unyle, což je dáno i tím, že šaty nejsou příliš originálním ani tvarem, je to pouze jakési dlouhé tričko s výstřihem. Jediné, co zachraňuje celý model, jsou legíny v provedení galaxy, tedy s různými planetami, mlhovinami a podobně. Přinášejí zajímavé barevné odstíny, v kterých se setkává žlutá, růžová s modrou a vzhledem k černému základu oblečení se netříští s ničím jiným. Nutno podotknout, že barevné legíny jsou velkým módním hitem a jsou na trhu v takřka všemožných vzorech. Na druhou stranu však…dávat například 700 Kč za legíny, mi přijde trochu příliš. Pokud bychom chtěli za volbou právě tohoto kusu ošacení najít hlubší smysl, jelikož se jedná o studentku literatury, je znatelná inklinace k žánru sci-fi…není-liž tak, milá Markéto?

 Boty jsou v momentálně aktuálním stylu, kterému osobně říkám „dámské kanady“, které k modelu vcelku sedí i svou černou barvou. Otázku spíše vyvolávají „ponožky“, které z bot vykukují. Mám pocit, že bez nich by celek působil více elegatnějším a upravenějším dojmem. Na druhou stranu, v tuhé zimě, proč ne!

 Pokud se tedy postupně dostávám ke shrnutí celého modelu, mohu říci, že není ničím příliš překvapující ani originální, ale zároveň jsem neshledala úplné prohřešky proti módní etice. Snad jen příště ten výraz…:)

 Abych se zde příště nemusela opět ocitnout já (kupodivu si v tom příliš nelibuji), prosím svou další módní oběť…přihlaš se dobrovolně!:)

 vaše vesmírná Markéta

Více fotek z Vánočního ArtMarku zde