V SUDu dnes hrají pro netradiční publikum

silv_1SUD, neboli studentské universitní divadlo, je uskupení mladých lidí, kteří si bez pomoci profesionálů plní své sny na prknech, která znamenají svět. Na dnešní den, kdy v publiku SUDu usednou na červené a modré židličky opravdu vzácní hosté, si ze svého repertoáru vybrali inscenaci Silvertal a Joy.

Mimořádné představení, které se odehraje dnes, ve středu 15.4. 2015 od 20:00, totiž totiž bude věnováno klientům z Domova Libníč, Centra sociálních služeb Empatie a prachatického STROOM Dubu – Společnosti Trvalého Rozvoje Osob s OMezením.

silv_8Nadšenci ze SUDu, kteří o celé divadlo pečují dobrovolně a ve svém volném čase, se rozhodli udělat radost zase jinému publiku, než je to jejich obvyklé – studentské, a zdarma pro něj sehrají tuto úspěšnou komedii. Bez ohledu na to, že SUD po 13. letech existence nedostal pro letošní rok žádnou grantovou od Statutárního města, a dalo by se říci, že bude mít svých problémů dost, se snaží radost z hraní přenášet i dále. Tímhle krátkým článkem, většinově převzatým z tiskové zprávy SUDu, se snažíme jenom poukázat na to, že to jde. Ne samo, ale jde to. I bez finančních podpor je možné pomáhat a rozdávat radost jiným. Chce to jenom jednu důležitou věc. Chtít.

silv_2„SUD je pro všechny, nejsme uzavřená skupina lidí a baví nás dělat věci naplno. Ani fakt, že se nesplnilo naše přání a tento rok jsme nedostali grantovou podporu města na celoroční činnost, nás neomezuje v tom, abychom plnili přání jiným. Bude pro nás těžké tenhle rok ustát, ale jentak se nevzdáme,“ říká předsedkyně SUDu, Magdaléna Křepelová.

Držíme SUDu palce a přejeme hodně sil i mnoho úspěšných představení před plným sálem

SVRAP.cz

Foto z představení Silvertal a Joy: Jaroslav Mysliveček

http://www.divadlo-sud.cz/