Vees křtili svoje nové EP ve velkém stylu

Krest-noveho-EPOblíbená budějovická kapela Vees po svém debutovém albu Foe Dry vydává další tři kousky ze své dílny. Speciální EP Golden Preview, které je zdarma distribuováno Supraphoneline.cz, se bude křtít na etapy. Výsadu začít tuhle jedinečnou šňůru dostaly domácí České Budějovice.

Budějovický trojlístek Vodička, Vaněček, Vácha je v hudebních kruzích známá firma. Dávno jsou pryč časy, kdy si kluci hráli jenom na svém malém jihočeském písečku. Dnes už jezdí po celé republice, vydávají pod úspěšnými společnostmi a točí klipy s oceňovanými režiséry. A jako další důkaz, že už si Vees pomalu budují své místečko na výsluní, budiž seznam hostů, kteří přijali pozvání zahrát si s nimi na jednom pódiu a pokřtít jejich tři novinky. Speciálními hosty při křtu byli Mardoša z Tata Bojs, Zdeněk Bína z -123 minut, Sváča z Please The Trees, My Dead Cat, jihočeští bubeníci Wild Sticks a duo Depakine Chrono.

Afterparty-s-DJ-Mardosou

Afterparty s DJ Mardosou

Na křest svých třech novinek si Vees zarezervovali prostory velkého sálu ve Slávii a datum 5. dubna. Skutečnost naplnila veškerá očekávání a večírek to byl skutečně zdařilý. Začínalo se v půl deváté a mělo se pokračovat až do pozdních nočních hodin. Program byl opravdu nabitý. Než se svých nástrojů chopili hlavní hvězdy večera, rozduněla Slávii emo/punk formace My Dead Cat. Decibelovou nálož, kterou předváděli, ještě umocňovalo extrovertní vystupování zpěváka, ne nepodobné epileptickému záchvatu. A i když My Dead Cat nehrají zrovna prvoplánově líbivý žánr a stylem se dost vymykají tomu, na co jsou fanoušci Vees zvyklí, rozhodně zaujali.

Jako druhá předkapela vystoupili na malém podiu na druhé straně sálu Depakine Chrono. Kvílení kytary a dunění bicích bylo ještě zuřivější, než u předešlé formace a člověk se nestačil divit, jakou smršť dokážou způsobit dva lidi. Na druhou stranu, pokud třeba znáte dua jako Black Keys nebo Gerda Blank, víte, že parádní show jde udělat i s minimem prostředků.

Po Depakine Chrono konečně přišel na řadu hlavní chod pátečního menu. Vees začali novinkou ze svého EP a supportu se ujali skvělí Wild Sticks. V bubenickém reji sice trochu zanikal zpěv, ale i tak bylo hned od začátku jasné, že nás čeká mimořádný zážitek. Následovala starší pecka Give me my money back! Hit se střídal za hitem a stejně tak hosté na pódiu. Na další dvě novinky vystřídal Bernarda na basu Mardoša a jeho nezaměnitelný styl dal už tak skvěle rozjetému koncertu další náboj. Nechyběl ani Mardošův typický humor, když se neubránil vtipnému komentování technických problémů s kabely.

Ještě než došlo na samotný křest, přišel na řadu poslední host, Zdeněk Bína. A jestliže jsem psala, že Mardoša dal koncertu další náboj, tak Bína mu dal úplně nový rozměr! Jeho neuvěřitelné kytarové riffy a zcela osobitý zpěv notoricky známých písní Vees musel nadchnout každého v sále. A jak to tak chodí, když se dobře bavíte, čas plyne daleko rychleji, než byste si přáli. A tak už nezbývalo, než pokřtít nové EP a ukončit koncertní večírek. Toho se ujal s tequillou a vlídnými slovy na konto Vees Zdeněk Bína. Koncert tak utekl jako voda, ale nebylo třeba si zoufat. O patro níž se totiž o povedenou afterparty postaral Mardoša.

Pokud jste Vees neviděli v Budějovicích, vězte, že je v nejbližší době ještě budete moct zastihnout. 24. dubna zahrají a znovu pokřtí své EP v brněnském klubu Fléda a 6. května v pražském Roxy.

Autor: Terka Vlasatá