Vítání prváků 2015

11933452_1626944817556771_2927290213434528575_nDnes začal druhý týden semestru a s ním i týdenní festival pro studenty všech vysokých škol v Českých Budějovicích. Vítání prváků 2015 letos opět přináší pestrou směs inspirace, jak si užít studentský život v Českých Budějovicích, kde by chtěl žít každý. Festival druhým rokem pořádá studentské univerzitní divadlo SUD. Jaký program si pro prváky, a nejen pro ně, organizátoři připravili letos? To se dozvíte v našem článku.

Svým dnešním příspěvkem si dovolím navázat na téměř všeříkající úvodní článek semestru našeho redaktora Kuby, kde jste se mohli dozvědět snad všechno, co o vysokoškolském životě vědět potřebujete 🙂 . Jeho poslední část nakousla téma Vítání prváků, které bych ráda trochu rozvedla.

Vítání prváků je studentský festival, který se ode dneška až do neděle bude věnovat především prvákům a jejich zasvěcení do tajů krásného studentského života v Budějovicích. Bohatý program, který je pro nováčky připravený, si ale bez váhání mohou užít i starší ročníky 🙂 . Festival se totiž infiltroval do celého města a kromě toho, že zdarma můžete navštívit zajímavé akce, na více než čtyřiceti místech budou pro všechny vysokoškoláky připraveny slevy na pití, jídlo i oblečení.

Program tradičně otevírá pondělní OrientAkční Express organizovaný skupinou AISEC, během kterého noví studenti mohou v rychlosti poznat to nejzajímavější z Budějovic. Na večer je pak připravena uVítací párty v klubu K2. Komu by se nechtělo do K2, může zajít do Kavkárny na koncert kapely After Hours nebo zapařit ve Fine Music Clubu. Úterní program nabídne aukci učebnic a studijních materiálů v kampusu JU nebo třeba Hospodský kvíz – Speciál pro prváky v Kavkárně. Pokud v úterý zatoužíte po filmovém vyžití, zajděte do SUDu, kde se od 18:00 budou promítat amatérské a studentské filmy v rámci akce Best of Festival Černá věž. Ve středu se můžete těšit na Zdravý den, který s vámi pořádně zacvičí. V kampusu univerzity se bude sportovat a ochutnávat. V Kavkárně se bude žít rugby a v centru města se bude soutěžit v rámci alkoholově-sportovní akce Tour de Pub. Ze čtvrtečního programu si nenechte ujít akci s názvem Active Day a Neverending Party. Active Day v areálu univerzity je ideální pro všechny, kteří si chtějí najít nějaký nový koníček. Z prezentace všemožných volnočasových aktivit si vybere určitě každý. Pátek se ponese především v duchu hudebním. V kavárně Sorte Oyne vystoupí budějovická kapela McBerds, v klubu K2 se o hudební hody postarají Lachende Kreaturen a Parní Wanna. Aby toho nebylo málo, Vítání prváků v Budějovicích pokračuje i o víkendu a podle všeho se rozhodně vyplatí tu zůstat. V sobotu je na programu divadelní představení Etiketa pro sígry a herní performance x Pacman. Neděle pak potěší všechny kavárenské povaleče. V Kavkárně se totiž bude podávat ta nejlepší nedělní kávička široko daleko.

Pokud se chcete dozvědět víc, kompletní program a seznam všech slev najdete na webu festivalu.

Text: Terka Vlasatá