Volejbalový marathon 2014

uvodniVe čtvrtek 27.2. v 5:30 začal třetí ročník Volejbalového marathonu o pohár rektora JU. Svoje síly v něm změřilo stejně jako loňský rok 25 studentských volejbalových týmů z různých fakult naší univerzity. Jak bývá zvykem délka trvání celé akce se odvíjela od roku, ve kterém proběhla a proto se není čemu divit, že letošní rok se odehrálo celkem 2014 minut. Vše se udílo ve Sportovní hale v Českých Budějovicích a zúčastnilo se celkem 162 hráčů a hráček, abychom neopomenuli i něžná pohlaví 😉 . K vidění bylo i několik zajímavých kostýmů, neboť kromě samotného sportovního výkonu probíhala zároveň soutěž o družstvo s nejzábavnějším a nejšílenějším kostýmem.

canis

Bohatý doprovodný program obsahoval např. i představení canisterapie

Organizační tým z řad studentů Zdravotně sociální fakulty pro návštěvníky a hráče připravil bohatý doprovodný program. V něm zazněly přednášky a praktické ukázky převážně se zdravotně zaměřenou tématikou. Představilo se Centrum prevence civilizačních chorob, mohli jste si osvěžit základy první pomoci a v rámci fyzioterapeutického povídání jste se mohli dozvědět něco o kinesiotapingu. Milovníky psů pak jistě potěšila návštěva psích terapeutů, kteří vám přišli „povědět“ jak jsou užiteční při canisterapii

odpocinek

nad ránem…

Asi si všichni dovedete představit, jak náročná je akce pro všechny hrající i nehrající účastníky. Není se čemu divit, že v nočních hodinách mnoho aktérů pospávalo nebo se snažilo posilnit různými „povzbudivými“ nápoji. Nicméně o tom to celé je – hlavně vydržet. A musíme zdůraznit, že to se povedlo a nikdo nebyl zraněn, ani to příliš nepřehnal s těmi „povzbudivými“ nápoji a vše dobře dopadlo.

finale

Tady už šlo do tuhého: finále

Přehoupla se noc a 28.2. v 15:04 se časomíra zastavila a přeživší hráči měli marathon za sebou. Za nedlouho poté v 15:20 se už všichni těšili na vyhlášení výsledků. Podíváme se nejprve na výsledky ze hry. První místo vybojoval tým Dneska by to šlo, kterému to šlo natolik, že si oproti minulému ročníku polepšil o jednu pozici. Na místě druhém se umístili 3 K+oni a třetí příčka patří hned dvěma týmům Broučci a Multikulti. V kategorii nejlepší kostým zvítězili Mimoni. Jako druzí skončili Zombie revival a zajímavé je místo třetí, které obhájili Chulimanga.

Dneska by to šlo

Popřát vítězům a vzdát hold všem odvážlivcům přišli zástupci města České Budějovice a Jihočeské univerzity. Jmenovitě primátor města České Budějovice Mgr. Juraj Thoma, rektor Jihočeské univerzity prof. Libor Grubhoffer, děkanka Zdravotně sociální fakulty, prof. Valérie Tóthová, kancléř Jihočeské univerzity Ing. Ivan Hájek a další. Výherci od těchto osobností kromě gratulace obdrželi pohár a „povzbudivý“ nápoj s vybuchující korkovou zátkou.

zombie

někteří účastníci nevypadali zrovna nejzdravěji. Zombie revival

Turnaj proběhl za podpory města České Budějovice, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a fakult:  Zdravotně sociální, Fakulty rybářství a ochrany vod, Zemědělské fakulty a fakulty Přírodovědecké. Další sponzoři: Red Bull, ČSOB, Budweiser Budvar, Swietelsky. Organizační tým děkuje všem sponzorům a těší se na další ročník. Tentokrát se bude hrát 2015 min, tak ahoj za rok.

Článek má na svědomá Saša Průchová za velké podpory organizátorů. Tímto jim děkuji za poskytnuté informace.

a ještě několik fotek 🙂

lukáš2

Organizátor Lumír Bombastic v akci. Foto: Lumír Bombastic

 

lukáš3
Ilusionista Lumír Bombastic předvedl v rámci doprovodného programu svoji interaktivní show “Změřím i Tvůj tělesný tuk”

 

lukas

Lumír Bombastic dbal i na bezpečnost celého turnaje. Foto: Lumír Bombastic

lukáš4

a v rámci svého volného času vypomáhal Lumír Bombastic i s úklidem.