Volejbalový maraton 2013

Ve čtvrtek 28.2. se utkalo 25 studentských volejbalových týmů o pohár rektora. Akce se konala již po druhé, ve sportovní hale v Českých Budějovicích, opět v režii studentů Zdravotně sociální fakulty. Jejich vliv byl patrný zejména při pohledu na seznam přednášek doprovodného programu. V něm jste se mohli dovědět zajímavosti z canisterapie, fyzioterapie, co je to free diving a jaké to je, být vojenským zdravotnickým záchranářem.Vše odstartovalo v 5:30 ráno a hrálo se celých 2013 minut.

Chulimanga

Chulimanga

Týmy byly rozděleny do pěti skupin a do finále postupovali z každé skupiny tři nejlepší. Ráno převládalo nadšení a všichni byli plni energie. S přibývajícími hodinami se začala projevovat únava a to nejen na hráčích ale i na organizátorech a rozhodčích. Někdo se snažil posilnit alespoň chvilkovým spánkem, v ostatních mizely energetické nápoje všeho druhu. Nejméně času na odpočinek měli postupující z poslední kvalifikační skupiny. S tím se nejlépe poprali Ajťáci. Ti začali hrát ve dvě hodiny ráno. Probojovali se do navazujícího finále, kde kolem jedné hodiny odpolední získali 3. místo a stali se tak nejdéle soustavně hrajícím týmem. Pánové, máte můj obdiv ;-) .

Ve finále se celkem utkalo 16 týmů. 15 jich postoupilo přímo a Raťafáci na divokou kartu. A jak to celé dopadlo?

Happynky

Happynky

1. Cvičky (PF), 2. Dneska by to šlo(mix), a dvě třetí místa Traktoristi(ZF) a Ajťáci (PřF). Gratulujeme!

Během celé akce probíhala soutěž o nejlepší kostým týmů. V této kategorii kralovala Zdravotně sociální fakulta. Loňské prvenství obhájily Happynky, tentokrát jako odvážně oděné sociální pracovnice pro opakovaný „styk“ s veřejností. Druzí byli černobílí mimové z týmu (S)pecky a třetí se umístili Chulimanga (zdravotní sestřičky).

Rektor Jihočeské univerzity předává pohár vítězům

Poháry a ceny vítězům předali rektor JU prof. Libor Grubhoffer, děkanka ZSF JU prof. Valérie Tóthová a kancléř JU Ing. Ivan Hájek.

Zazvonil zvonec a maratonu byl konec. Unavení účastníci s úlevou kolektivně popíjeli ceny a myslím si, že většina se nejvíce těšila na zasloužilý spánek.

Autor: Saša Průchová

  • Baru Zdvihalová

    Tyjo, příští rok snad pujdu fandit. Podle fotek to vypadá na velkou legraci