Vystup z řady: Modrá je dobrá, zelená ještě lepší!

modra Tak to vypadá, že jaro už je asi tady a my se svlékáme ze zimní kůže a máme potřebu si to jaro navléknout zřejmě i na sebe, jinak si tu záplavu barev nedokážu vysvětlit. Chápu, že té černé, šedé a béžové a jiné “vyblité” bylo v zimě dost, ale na druhou stranu se poněkud nemůžu smířit s tím, že v obchodech pomalu neseženete něco “černého hezkého”. Jako milovnice černočerné možná sklidím vlnu nepochopení, ale i přesto bych tímto článkem ráda všechny vyzvala k tomu, aby aspoň trochu ctili estetiku oblékání (neřkuli přímo fyzikální zákony kombinování barev anebo prostě zdravý rozum). 

Nevím, kdo přišel s konceptem “čím více barev, tím lépe”, ale nutno říci, že ve většině obchodů se touto strategií řídí velmi svědomitě. Proto mi dovolte pár slov a nerozčilujte se hned na začátku článku (na konci totiž čeká velmi zajímavá “oběť”). Řídit se tvrzením “méně je někdy více” je v tomto případě zcela na místě, protože kombinace některých barev váš model neoživí, ale naopak nadobro zabije (stejně tak, pokud jste od hlavy až k patě třeba v modré). Pokud se budete snažit sladit na sobě červenou, růžovou, oranžovou, zelenou a modrou k tomu, tak stojíte před dosti nelehkým úkolem, jehož řešení se rovná výpočtu hmotnosti tělesa ve vakuu (pro méně bystré, je to prostě nemožné).

modroruzova

Vystup z řady

Osobně si 90. léta pamatuji velmi dobře (nejsem prostě už z nejmladších), proto mě dost udivuje návrat reflexních barev, který jste jistě všichni velmi dobře zpozorovali, protože je ze své podstaty těžce přehlédnutelný. K těmto barvám lze říci jen jediné, měly zůstat hluboko v minulosti! Chápu, že každý chce občas budit trochu té pozornosti, ale umět zacházet s těmito barvami a přitom vypadat vkusně, je podobný úkol jako výše zmiňovaný výpočet.

Nechci zde pět ódu na černou, ale řekněme si upřímně, stejně je to nejlepší barva, která v sobě skrývá množství výhod:
1. zeštíhluje
2. nikdy nevyjde z módy (proč ji asi nosí většina návrhářů)
3. sluší téměř každému (což se o pestrých barvách říci nedá)
4. dá se velmi dobře a efektně kombinovat s ostatními barvami

Občas mám pocit, že jsme velmi lehce ovlivnitelní a pokud řetězce alá Newyorker přijdou s nějakým novým “módním hitem”, tak se z toho posléze stává uniforma, kterou chce mít na sobě každý. Proto jděte proti proudu a noste černou!:)

Sice je tématem dnešního článku hlavně barevná přesycenost, ale i tak mi dovolte pár slov k věcem, co mi nedají rovněž spát. Řeč je o zipech, které se aplikují navrch oděvů místo dospodu, jak to má být. Když už narazíte na krásné šaty či sukni, tak je stačí otočit, aby radost rychle přešla. Chápu, že má jít o určité “oživení”, ale to už si příště můžeme nechat třeba díru na ponožce a říkat tomu “nová móda”. Podobné je to i v případě, kdy sháníte “normální” tričko, poslední dobou jsou k dostání snad jen divně krátká a ještě se podivně rozšiřující, která běžným smrtelnicím sahají tak k pupíku (móda triček k pupíku už tu rovněž byla a vracet se rozhodně také nemusí).
Modrá je dobrá, především na hlavě aneb najdi si svou cestu!

Aby to nevyznělo celkově špatně, osobně proti barvám nic nemám, jde spíš o zacházení s nimi. Proto nyní přináším i dvě ukázky toho, jak lze s barvičkami pracovat nejen, co se týče šatů. Inspiraci jsem posbírala na akci zvané Tattoo jam, která proběhla 6. 4. 2013 ve Strakonicích a k vidění bylo mnoho zajímavého včetně modelů návštěvníků, jak uvidíte i na fotkách mé milé oběti.
Když už chceme vypadat jarně a barevně, proč nezačít u hlavy? Obě slečny mají modrý odstín vlasů, i když každá řešený poněkud rozdílně. Názorně lze tak vidět, že i něco takového trochu “punkového” jako modré vlasy, může vypadat jemně a slušivě.
Černá je základ!

Misa

Míša z Českých Budějovic

Dnešní “obětí” bude Míša z Českých Budějovic, kterou jsem rovněž zastihla na výše zmiňované akci. Je to jedna z našich aktivních přispěvatelek do anket, která se nebála postavit i před “kritický” objektiv a mimoděk krásně ilustruje mou myšlenku o černé.
Míša je oblečena adekvátně k události, tedy má na sobě černé minišaty ozdobené mašlí, doplněné černými silonkami a rovněž černou mašlí ve vlasech. Šaty oživují doplňky nejen v podobě mašle, ale i řetízků a možno říci i tetování, které je od celku neoddělitelné, i když nejde primárně o oděv. Směřování celého modelu krásně doplňuje make-up a především růžové vlasy, které model velmi oživují. Díky zachování dvou barev na oděvu, tedy černé a bílé nepůsobí celek přeplácaně, ale naopak vyváženě (to zebrované klubíčko na židli je původně sako, které barevně ladí). Obrovskou pochvalu Míša zaslouží za boty, které nejen že hezky sedí k celku, ale samy o sobě jsou prostě a jednoduše dokonalé (podle mého skromného názoru).
Aby to nebylo opět jen chvála, tak nyní otázka, co vytknout? Ať se snažím sebevíce, osobně nic nenacházím…a co vy?

článek se neztotožňuje s názorem redakce a asi ani nikoho jiného kromě autorky
veselá Markéta