Život na vysoké noze

mojenozky

zdroj obrázku: www.mojenozky.cz

I když by se mohlo podle názvu zdát, že dnešní článek bude o luxusu a utrácení peněz, není tomu tak. Poslední rok jsem si totiž všimla nového módního fenoménu: extrémně vysokých podpatků (k vidění nejčastěji v kombinace s úspornými mini šaty a nebo upnutými legínami). Dříve na jehlových podpatcích vysokých 15 a více centimetrů chodily možná tak celebrity a nebo lehké děvy, dnes je tomu ale úplně jinak. Botky, jejichž výška je kolikrát až neskutečná, najdete ve všech řetězcích s obuví a jejich ceny rozhodně nejsou tak horentní, jako jejich podpatky.

S touto módu se však pojí jeden dost nehezký nešvar, tyto boty totiž nosí i ženy, které na nich absolutně neumí chodit. Vypadají pak jako podivné postavičky se shrbenými zády a pokrčenými nožičkami. Dojem sexy lvic, které tak chtěly vzbudit, je zcela opačný a mnohdy vyvolávají spíše pocit lítosti. Člověk aby se bál, co se stane, když se jedna vratká nožička zvrtne…

Abych však jen neteoretizovala, rozhodla jsem se, že tuhle torturu rovněž podstoupím. Vešla jsem do jednoho nejmenovaného obchodu s obuví a cupitala rovnou k oddělení, kde tyto botky mají. Už zdálky na mě mrkaly různé flitry a nebo dokonce zářivé barvy, jako je růžová, fialová a nebo reflexní neonová (to aby vás nikdo nepřehlédl). Vybrala jsem si umírněnější typ – černé lodičky, prostě klasika. Problém však nastal už ve chvíli, kdy jsem si obula jeden střevíc – jak si teď nasadit ten druhý a neztratit rovnováhu? Nakonec se povedlo a já se rázem ocitla nad hlavami všech ostatních nakupujících (normálně totiž měřím 174, teď jsem měla přes 180 cm). Udělala jsem dva kroky a bylo po radosti, jelikož jsem měla na nohách silonky (nic jiného si do lodiček stejně nelze vzít, módu ponožek do otevřených bot jsem raději vytěsnila ze své mysli), chodidla mi sklouzla do špičky, kde se drtily mé prsty jeden přes druhý a byly jako ve svěráku. Měla jsem pocit, že stojím jen na špičkách, z kterých za chvíli bude škvarek.

6a00d8341d6d8d53ef019b035f58d1970c

kdo by neznal Ajťáky…:) zdroj: IT Crowd

Normálně nosím velikost 39 nebo 40, ale díky této technické vychytávce jsem měla hned 38. Dobrá úspora materiálu, řekla jsem si a jala se alespoň cvičně chodit po krámku. Abych ale pravdu řekla, vůbec mi to nešlo. Boty se mi neustále vyzouvaly, klouzaly a při každém kroku jsem si přišla jako čáp na vratkých chůdách. O maličko lepší to bylo, když jsem zvolila boty, které měly nějaké upevnění nohy – pásek přes nárt a podobně. Aspoň jsem pak střevíce neztrácela. Ale pořád žádná výhra! Sexy lvice ze mě holt nebude…lodičky jsem vyzula, chodidla mi poděkovala a celá šťastná se vrhla do tenisek.

Okamžitě jsem si vzpomněla na scénu z IT Crowd, kde Jen toužila po krásných botách (viz obrázek), ale brzo zjistila, že se někde stala chyba. Pro krásu se sice musí trpět, ale říkám si, jestli už tohle není moc. Vysoké podpatky totiž krom dost podivné chůze mohou způsobovat například tzv. kladívkový prst, který ve výsledku nevypadá vůbec sexy. Na druhou stranu bychom mohli polemizovat o tom, že ani balerínky nejsou žádná výhra. Možná napíšu příště o tom, jak se žije na „rozčvachtané“ noze. A o špičatých střevících, kde vám krom deformace nohy hrozilo ještě vypíchnutí oka, se raději zmiňovat vůbec nebudu. Stále doufám, že to už je hudba minulosti 🙂

Kudy tudy tedy z lesa? Kolega v práci mi před nedávnem ukazoval boty, které mají speciální podrážku – tak tenkou a pružnou, že cítíte každý kamínek, na který šlápnete. Je to ale to pravé ořechové na mé ploché nohy? Osobně razím cestu středu – podpatek tak tři centimetry a pevnou botu. Alespoň nepřevyšuji všechny muže ve svém okolí a připadám si tak víc jako ženská. Kupodivu i víc, než na vysokých jehlách. To jsem se spíše cítila jako neohrabaná žirafa, ale možná je to jen můj osobní dojem…Není pak divu, že se pořádají kurzy, kde se chůzi na podpatcích učíte (v ČB už je, tuším, můžete navštěvovat také). Pozor jen na to, že je to dosti nebezpečná zábava!

Budu moc ráda, pokud mi zde do komentářů napíšete váš názor na „megahypersuper“ vysoké podpatky. Je to podle vás sexy? Co si o tom myslí speciálně muži?

 

Veselá sexy lvice:)